Профорієнтаційна екскурсія на тему: «Система електропостачання виробничих потужностей ТОВ «ОСП Корпорація Ватра»
10 листопада 2015 року студенти четвертого курсу електромеханічного факультету відвідали з профорієнтаційною екскурсією підприємство електротехнічного профілю зі спеціалізацією виготовлення світлотехнічної продукції - ТОВ «ОСП Корпорація Ватра».
Метою профорієнтаційної екскурсії було ознайомлення з системою електропостачання виробничих потужностей цього підприємства. На дільницях виготовлення комплектуючих деталей з реакто– й термопластів, стального й алюмінієвого прокатів, в тому числі фасонного, студенти звернули увагу на прокладення кабельно–провідникових елементів системи електропостачання від цехових КТП 10/0,4 кВ як вздовж стін, так і у підлозі до виробничого устаткування.
Особливу увагу студентів привернуло використання сучасних технологій високоефективного виготовлення деталей світлотехніки верстатами з ЧПУ на дільниці штампування, а також нанесення полімерного порошкового покриття на силумінове литво й стальні конструкційні деталі світильників. Був відзначений достатній рівень автоматизації цих технологій.
Завершувалась профорієнтаційна екскурсія на збиральному виробництві світлотехнічної продукції, де керівники екскурсії - ст. викладач Вакуленко О.О. та доц. Сисак І.М. кафедри систем електроспоживання та комп’ютерних технологій в електроенергетиці підвели її підсумки.
Для студентів електротехнічного напрямку ТНТУ ім. І. Пулюя корисність таких екскурсій є очевидна.
19 квітня студенти та викладачі факультету прикладних інформаційних технологій та електроінженерії за спеціальністю «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» провели тематичну екскурсійну поїздку на сонячну електростанцію «Богородчанська-1», яка розташована в с. Старі Богородчани Івано-Франківської області і входить до групи компаній «ЕКО-Оптіма»
Так, в ході екскурсії політехніки дізнались, що спорудження цієї електростанції здійснено в складчину на власні кошти групи приватних інвесторів — громадян України, а спільний проект розроблено українською компанією «Еко-оптіма» та чеською ТТС-енерго. СЕС розмішена на території 6 га, потужність становить 2802 кВт, річне виробництво електроенергії оцінюється в 2,957 тис. кВт годин, обсяг випуску електроенергії в ОЕС України складає 2893 тис. кВт годин. Основу сонячної електроенергії становлять фотовольтажні модулі чеської фірми в кількості більш ніж 12 тис. Вартість електростанції становить майже 38 млн грн., окупність — через 6-7 років.
Змістовну і цікаву тематичну лекцію для студентів на виробничих потужностях енергооб’єкта провели заступник генерального директора станції Микола Єфімчук та головний менеджер електротехнічного відділу Василь Різак, які пояснили принцип роботи станції, технологію отримання, перетворення та передачі енергії в об’єднану мережу. Зі своєї сторони студенти і викладачі передали подяку працівникам станції від керівництва нашого університету.
Викладачі і студенти також побували у Манявському Хресто-Воздвиженському чоловічому монастирі, який в історії називають ще другим Афоном. Ця древня святиня, унікальне диво зодчих і природи, що розташована між схилами гір, вкритих вічно зеленими смереками, з цілющою джерельною водою та мікрокліматом, була заснована 1608 року вихованцями Афону Йовом Княгиницьким та Іваном Вишенським. Обитель в свій час відвіду¬вали Київські митрополити Іов Борецький і Петро Могила, гетьмани України Б. Хмельницький і І. Виговський, господарі Молдови та Валахії Є.Могила і В. Лупу, королі Речі Посполитої Ян III Собеський та ін.
На завершення екскурсії студенти і викладачі відвідали обласний центр Прикарпаття — Івано-Франківськ, де мали змогу ознайомитися з містом, його історичними пам’ятками, парками та скверами.
Такі поїздки вже стали традиційними для студентів і викладачів даної спеціальності, так як збагачують практичний професійний досвід, дають можливість познайомитися з провідними спеціалістами, пізнати історію, культуру, природні ландшафти нашого краю, відкрити новий інтелектуальний та духовний світогляд.
Богдан Оробчук,
заступник декана ФПТ
18 листопада 2014 року студенти та викладачі електромеханічного факультету провели тематичну екскурсійну поїздку на Рівненську АЕС, яка розташована в Західному Поліссі поблизу свого міста-супутника Кузнецовська. Наше знайомство зі станцією розпочалося з її візитівки – інформаційного центру «Полісся», завдяки якому атомна електростанція є відкритою для громадськості. Потім ми побували в навчально-тренувальному центрі. Провідні інженери електротехнічного цеху РАЕС детально розповіли про устаткування відкритого розподільного пристрою високої напруги, способи передачі згенерованої електроенергії споживачам. Упродовж всієї екскурсії нас супроводжувало місцеве телебачення та преса, кореспонденти спілкувалися зі студентами, розпитували про навчання, побут, враження від побаченого та плани на майбутнє. Зі своєї сторони ми висловили подяку керівництву інформаційного центру за змістовну й пізнавальну екскурсію, передали грамоту-подяку дирекції атомної станції від нашого університету.
7 листопада 2014 року студенти 1-го та 2-го курсів електромеханічного факультету відвідали Бучацьку гідроелектростанцію. Знайомство розпочали із міста Бучача. Спочатку ми відвідали найдавнішу пам‘ятку Бучача - руїни замку 14 ст., далі завітали у костел Успіння Матері Божої, який зберігає творіння геніального знаменитого скульптора Йогана Георга Пінзеля, побачили копію скульптури Сікстинської Мадонни роботи Рафаеля Санті, оригінал якої зберігається у Дрездені. Згодом побували у ратуші авторства видатного архітектора Бернарда Меретина, що прикрашена скульптурами Пінзеля. Ще одне враження на студентів справила церква святих отців Василіян 18 ст. з монастирем, яка двісті років була оплотом патріотизму. Ми також зустрілись із майбутніми випускниками колегіуму, розповіли про наш університет, навчання, дозвілля та побут студентів і, звичайно, запросили на навчання в нашу Альмаматер.
Published on: 11.07.2016
© Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, © Кафедра систем електроспоживання та комп’ютерних технологій в електроенергетиці, 2024
© Впровадження: Бадовський Ярослав, 2015-2024. GS & RU, Дизайн © TI, 2013